Požiarny šport

Požiarny šport je oblasť športu, ktorá úzko súvisí s hasičskými jednotkami, zvlášť potom so zbormi dobrovoľných hasičov.

Ponúkame vybavenie pre požiarny šport (ochranné helmy, hadice, prúdnice, rozdeľovače, savice, sacie koše a iné vybavenie).


Stačí napísať o aký tovar máte záujem na našu mailovú adresu a my Vám v čo najkratšom čase zašleme aktuálnu ponuku a cenník.


Požiarna nádrž: Laminátová nádrž na vodu vhodná pre požiarny šport. V spodnej časti nádrže je priechod pre plniace hrdlo B75 k dopúštaniu vody.
Savice a nasávacie hadice:

 • Savica  PH-Šport 110 s ''O'' krúžkami- červená - maximálne pružná PVC hadica vyrobená zo superelastického materiálu so špirálou, odolnou proti otrasom so savicovým šróbením A-110 PH-Šport, vnútorný povrch je hladký, vonkajší ľahko vrúbkovaný, matica má upravený závit a komaxitový nástrek,  savica tesní ihneď po napojení aj keď matica ešte nie je zašróbovaná, savicové šróbenie je upravené pre požiarny šport a je osadené dvoma "O" - krúžkami, táto hadica sa môže používať aj pri nízkych teplotách, je odolná proti väčšine chemikálií a UV žiarení, vnútorný Ø: 105 mm,  hmotnosť:  2800 g/m, sila steny:  6,8 mm, min. polomer ohybu:  335 mm, prac. tlak pri teplote 23±2°C: 1,3 kg/cm2, prac. tlak pri teplote 55±2°C: 0,4 kg/cm2, poruchový tlak pri teplote 23±2°C:  6,5 kg/cm2, podtlak: 6 m/H2O. • Savica PH-Šport 110 s ''O'' krúžkami- zelená - hadica z mäkčeného PVC, vystužená protinárazovou špirálou z neměkčeného PVC opatrená savicovým šróbením A-110 PH-Šport, určená pre požiarny šport a bežné použitie, vnútorný povrch je hladký, vonkajší ľahko vrúbkovaný, matica má upravený závit a komaxitový nástrek, savica tesní ihneď po napojení aj keď matica ešte nie je zašróbována, savicové šróbenie je upravené pre požiarny šport a je osadené dvoma "O" - krúžkami, táto hadica sa môže používať pri teplotách od -20°C do +60°C, je odolná proti väčšine chemikálií a UV žiarení, vnútorný Ø: 105 mm,  hmotnosť:  2800 g/m, sila steny:  6,8 mm, min. polomer ohybu: 335 mm,  prac. tlak pri teplote 23±2°C:  1,3 kg/cm2, prac. tlak pri teplote 55±2°C: 0,4 kg/cm2, poruchový tlak pri teplote 23±2°C: 6,5 kg/cm2,  podtlak: 6 m/H2O. • Nasávacia hadica PH-Šport 110 červená - maximálne pružná PVC hadica vyrobená zo super elastického materiálu so špirálou odolnou proti otrasom. Vnútorný povrch je hladký, vonkajší jemne vrúbkovaný. Vďaka špeciálnym komponentom sa táto hadica môže používať i pri nízkych teplotách. Je odolná proti väčšine chemikálií a UV žiareniu, vnútorný Ø: 105 mm, hmotnosť: 2800 g/m, sila steny:  6,8 mm, min. polomer ohybu: 335 mm, prac. tlak pri teplote 23±2°C: 1,3 kg/cm2, prac. tlak pri teplote 55±2°C: 0,4 kg/cm2, poruchový tlak pri teplote 23±2°C: 6,5 kg/cm2, podtlak: 6 m/H2O.Sacie koše:

 • Nasávací kôš PH - Šport s klapkou - športový sací kôš PH - Šport s klapkou je určený k športovým účelom. Odľahčený plnoprietokový športový sací kôš s predĺženým nábehom a s výklopnou klapkou. Sedlo klapky je opatrené tesniacim "O" krúžkom. Predĺženie nábehu uľahčuje a urýchluje nasadenie na savicu. Hmotnosť: 1,8 kg, Výška: 228 mm, Max. priemer: 220 mm, Závit: RD 130. • Nasávací kôš PH - Šport s motýlikom - Športový sací kôš PH - Šport s motýlikom je určený k športovým účelom. Odľahčený plnoprietokový športový sací kôš s predĺženým nábehom a s motýlikom. Sedlo motýlika je opatrené tesniacim "O" krúžkom. Predĺženie nábehu uľahčuje a urýchluje nasadenie na savicu. Hmotnosť: 1,7 kg, Výška: 208 mm, Max. priemer: 220 mm, Závit: RD 130.
Hasičské prúdnice:


 • Požiarna prúdnica PH-Šport - prúdnica vyrobená pre hasičský šport, určená ako na sklopné, tak aj na nástrekové terče. Použitím kvalitného ľahkého materiálu sa dosiahli u tejto prúdnice vynikajúce vlastnosti. Aj cez rôzne kombinácie čerpadiel a výkonných motorov si voda z tejto prúdnice udržuje veľmi kompaktný prúd a je schopná zraziť terč aj z väčšej vzdialenosti. Max. prac. tlak: 1,6 MPa, Hmotnost´: 405 g, Dľžka: 400 mm, Materiál: dural, Priemer hubice: 12,5 mm. 


 • Požiarna prúdnica súťažná C52 - určená pre požiarny šport, Hmotnosť: 1 015 g, Pracovný tlak: 1,6 MPa, Dĺžka: 400 mm, Materiál: dural, Spojka C52: slitina Al, Priemer hubice: 12,5 mm.


 • Požiarna prúdnica súťažná "čierna" C52 - povrchová úprava čiernej prúdnice zabraňuje oxidácii hlavne vo vnútornej prietokovej časti. Vďaka kataforéznej povrchovej úprave (t.j. galvanicky nanášaná pryskyrica a následne vypálená),je zaručená vysoká odolnosť proti oteru, vnútorná časť je perfektne hladká a tým zabraňuje turbulentnému prietoku vody.

Požiarne spojky:


 • Savicové šróbenie A110  PH-Šport - typ savicového šróbenia A110 s maticou upravenou práškovou farbou RAL 3000 lesklou, s dvoma "O" krúžkami a upraveným závitom RD 130. Tento druh šróbenia tesní ihneď po nasadení. Tesniacu funkciu plnia dva "O" krúžky. Šróbenie doporučujeme v mieste styku "O" krúžkov a závitu šróbenia mazať barbusom (krém na holenie) alebo indulonou. "O" krúžky sa nesmú nasádzať na sucho. Hmotnosť: 1,85 kg.
Požiarne rozdeľovače:


 • Rozdeľovač PH - Šport - ľahký športový rozdelovač určený pre požiarny šport, ale aj k bežnému zásahu. Rozdelovač sa používa k rozdeleniu vodného vedenia 75 na dva prúdy 52 a jeden 75. Výtokové hrdlá sú opatrené guľovými kohútmi s možnosťou uzavretia a regulácie jednotlivých prúdov. Ovládacie páky sú vyrobené z ocele pre väčšiu odolnosť pri manipulácii. Hmotnosť (aj so spojkami): 4,93 kg, Pracovný tlak: 1,6 MPa, Výška: 205 mm, Šírka: 360 mm, Hĺbka: 340 mm, Materiál: Zlatina ľahkých kovou, Vstup: 1 x B75, Výstup: 2x C52, 1x B75.

 • Rozdeľovač PH - Šport Špeciál -  ultraľahký športový rozděľovač, určený pre požiarny šport, ale aj k bežnému zásahu. Nižšia hmotnosť o 0,5 kg. Telo rozdeľovača a veká sú vyrobené zo špeciálnej ľahkej horčíkovej zliatiny. Rozdelovač sa používa k rozdeleniu vodného vedenia 75 na dva prúdy 52 a jeden 75. Výtokové hrdlá sú opatrené guľovými kohútmi s možnosťou uzavretia a reguláciou jednotlivých prúdov. Ovládacie páky sú z ocele pre väčšiu odolnosť pri manipulácii. Vývody "C" sú stiahnuté k sebe z 90° na 80° z dôvodu lepšieho rozhadzovania hadíc pri požiarnom útoku. Rozdeľovač je osadený kovanými spojkami. Hmotnosť (aj so spojkami): 4,68 kg, Pracovný tlak: 1,6 MPa, Výška: 205 mm, Šírka: 360 mm, Hĺbka: 340 mm, Materiál rozdeľovača: Zliatina Mg, Materiál viek: Zliatina Al, Vstup: 1 x B75, Výstup: 2x C52, 1x B75.
Požiarne hadice:


 • PH - ZÁSAH C42 a B65 - požiarna hadica určená predovšetkým pre požiarné športy. Použiteľná pri teplote od -30 stupňov do +70 stupňov C. Je značená troma farebnými prúžkami v poradí modrý-červený-modrý. Vonkajšia farba polyesterovej priadze je biela, vnútorná vložka z gumy je čiernej farby. Hadica je certifikovaná podľa EN 1924-1. Veľkosť vnútorný priemer (mm): C-42, B-65. Najmenší poruchový tlak (Mpa): 4,5. Skúšobný tlak (Mpa): 2,25. Pracovný tlak (Mpa): 1,5. Hmotnosť bez spojky (g/m): 200, 355. Hmotnosť so spojkami (kg/20m):  4,75,   8,1. Vyrábané dĺžky (m): do 50. • PH ZÁSAH C52,B75 Fire Gold  izolovaná požiarna hadica je určená predovšetkým pre profesionálne a dobrovoľné hasičské zbory,ako pre športové účely,tak aj pre zásah. Použiteľná pri teplotách od -30 stupňov do +70 stupňov C. Je označená troma farebnými prúžkami v poradí modrý-červený-modrý. Vonkajšia farba polyesterovej pryže je reflexná žltá, vnútorná vložka je z hladkej pryže EPDM a má čiernu farbu. Hadica je vďaka svojej farbe veľmi dobre viditeľná za zhoršených svetelných podmienok. Konštrukcia hadice je navrhnutá tak,aby pri doprave vody došlo k minimálnej tlakovej strate. Hadica je certifikovaná podľa ČSN 80 8711. Veľkosť vnútorný priemer(mm): 52, 75.  Minimálny deštrukčný tlak (MPa): 4,9. Skúšobný tlak(MPa): 2,4. Pracovný tlak(MPa): 1,6. Hmotnosť bez spojky(g/m): 245, 400. Hmotnosť so spojkami(kg/20m): 5,6   8,8.  Vyrábané dĺžky(m): do 50. • PH - ZÁSAH C52, B75 Špeciál - izolovaná požiarna hadica je určená predovšetkým pre profesionálne a dobrovoľné hasičské zbory ako pre zásah, tak aj pre športové účely. Použiteľná pre teploty od -30 stupňov do +70 stupňov C. Vonkajšia farba polyesterovej pryže je biela s tromi žltými reflexívnymi pruhmi, vnútorná vložka z hladkej pryže EPDM je čiernej farby. Hadica je vďaka svojej farbe veľmi dobré viditeľná za zhoršených svetelných podmienok. Konštrukcia hadice je navrhnutá tak, aby pri doprave vody dochádzalo k minimálnej tlakovej strate. Hadica je certifikovaná podľa ČSN 80 8711. Veľkosť vnútorný priemer (mm): 52, 75. Minimálny deštrukčný tlak(MPa): 4,9. Skúšobný tlak(MPa): 2,4. Pracovný tlak(MPa): 1,6. Hmotnosť bez spojky(g/m): 245, 400. Hmotnosť so spojkami (kg/20 m): 5,6  8,8. Vyrábané dĺžky(m): do 50.


Požiarny prenosný rebrík jednohákový: všetky súčasti požiarneho prenosného jednohákového rebríka (s výnimkou priečok) sú vyrobené z ľahkej zliatiny. Priečky sú z bukového dreva, vybavené puzdrom, vsadené do štrbín a v polohe 1.,2.,4.,7.,10. a 12. sú stiahnuté svorníkmi. Druhá a trinásta priečka je zhotovená z ľahkej zliatiny a umožňuje umiestnenie závažia pri vyvažovaní. Trinástu priečku tvorí trubica. Hák je prichytený na 10. a 12. priečke. V ohybe a v hrebeni je vystužený prinitovanými príložkami. Všetky materiály sú zvolené so zreteľom na mimoriadne namáhanie, ktorému môže byť rebrík pri požiarnom zásahu a požiarnom športe vystavený. Jednohákový požiarny prenosný rebrík je určený na zásahovú činnosť a požiarny šport. Hmotnosť: 8,55 kg, Dĺžka: 4090 mm, Šírka: 300 mm, Materiál: ľahká zliatina, priečky bukové drevo, Max. nosnosť: 110 kg.Prilba:


 • Prilba CAMP Rock Star - prilba jednoduchého dizajnu, odľahčená proti verzii High Star, komfortná, dobre odvetrávaná. Jednoduchý a rýchly upínací systém, ktorý je možné pohodlne nastaviť podľa potreby. Skelet prilby je vyrobený z tlakovo vstrekovaného polyetylénu HD, Copolymer EPT - EPQ 3M. Váha: 390g, nastaviteľná veľkosť: 52-60cm. • Prilba DIAMOND - inovačná v tvare "basebalovej šiltovky" za účelom zlepšenia vertikálneho videnia. Testovaná na používanie z oboch strán. Textilný popruh: 3 textilné popruhy s 8 bodmi uchytenia. Penový potný pás. Inovačné tlačítkové nastavenie "farba na farbu" pre veľkosť hlavy 53/63cm. 2 možné pozície popruhu (horná/dolná) pre vyšší komfort. Elektrická izolácia až do 1000 V a.c.  Testované na bočnú deformáciu. Odolnosť proti roztaveným kovom.  Odolné extrémne vysokým teplotám. Váha: 368g. Fluorescenčné farby s reflexným pásom pre lepšiu viditeľnosť počas dňa a noci.