Výstroj a výzbroj pre hasičov

Hasiči pri výkone svojho povolania nosia špeciálny hasičský oblek, ktorý je vyrobený z ohňovzdorného materiálu. Hasičský oblek je tmavomodrej, sivej až čiernej farby (výnimočne aj žlto-hnedej), viditeľne označený žltými, sivými alebo bielymi reflexnými páskami (výnimočne aj červenými) a nápisom HASIČI z reflexného materiálu na chrbtovej časti.

Súčasťou základného výstroja je aj:

 • Hasičská prilba (zväčša obsahuje aj svietidlo a vysielačku),
 • Hasičské rukavice (vyrobené z materiálu ako hasičský oblek),
 • Hasičský opasok (z koženého alebo iného materiálu, umiestňuje sa naňho malá hasičská sekera),
 • Hasičské čižmy (špeciálne prispôsobené pracovné čižmy),
 • Autonómny dýchací prístroj (maska a oceľová vzduchová fľaša),
 • Prenosná rádiostanica (vysielačka),
 • Pracovné rukavice (bežné pracovné rukavice),
 • Reflexná vesta (s nápisom HASIČI).Stačí napísať o aký tovar máte záujem na našu mailovú adresu a my Vám v čo najkratšom čase zašleme aktuálnu ponuku a cenník.


Ponúkame Vám výstroj pre hasičov:


 • Pracovná rovnošata komplet (i nehorľavá): je určená pre bežný výkon práce na hasičskej stanici. Rovnošata sa skladá z bundy a nohavíc. Možnosť dodania aj samostatne. • Pláštenka pre hasičov: určená do nepriaznivého počasia, impregnovaná, nepremokavá, materiál 100 % PES - 180 g/m2,  zvýšený golier chrániaci zátylok v prednej časti uzatváranie na suchý zips, v golieri uložená kapucňa, uzavieranie pomocou obojstranného zipsu, v prednej časti vrecká na uloženie materiálu, reflexné pruhy o šírke 75 mm, kombinácia žltej a sivej, umiestnené v prednej aj zadnej časti v hornej polovici a tiež na spodnom okraji pláštenky, na chrbte nápis HASIČI v reflexnom vyhotovení - kombinácia žltá a čierna, ventilační otvor na chrbte a po celej šírke, ventilačné otvory v podpazuší, rukávy zakončené manžetou - kombinácia sťahovacej  gumy a pásika so suchým zipsom, vo vnútri pláštenky podšívka od pasu po ramena, dvojité prešitie  švíkov • Tričko krátky rukáv, šiltovka, čiapka, ponožky, hasičský opasok,traky hasičské reflexné, ... : všetko s nápisom hasiči. • Zásahový odev: určený do ťažkých zásahov. Najväčšou prednosťou obleku je výrazne znížená hmotnosť vďaka materiálovému zloženiu. Materiálové zloženie: vonkajšia vrstva - meta-aramid/para-aramid - 195 g/m2. Tepelná vlhkostná membrána: Aramid/para-aramid/ePTFE-90 g/m2. Tepelná bariéra: 50%meta-aramid/100%aramid/NOMEX III/ 50% Viskóza - 270g/m2. Reflexné pásky. 75 mm Scotchlite firmy 3M. Vystužené kolena kevlarovým  plátom, viacvrstvový zásahový oblek pre hasičov  vyrobený s dôrazom na maximálnu voľnosť pohybu , vysoká ochrana proti plameňu,  malá hmotnosť obleku, držiak na lampáš,   vrecko na rádiostanicu, pútko na mikrofón.                                               • Termoprádlo: tričko dlhý rukáv - funkčné, nehorľavé,  spodky 3/4 - funkčné, nehorľavé


 • Prilba:

- zásahová prilba certifikovaná podľa EN 443, škrupina z Kevlaru v kombinácii so skleneným vláknom, vysoká elektrostatická odolnosť (E1, E2, E3), tepelná odolnosť 14kW / m2. Zasúvací polykarbonátový tvárový štít - číry, zasúvacie polykarbonátové okuliare - číre, úchyty pre protipelovú masku a inštaláciu VOX k RDST Motorola GP 300, pripravené pre pripevnenie držiaku pre svietidlá Stealthslite, prilba je vybavená úchytkami na dýchaciu techniku ​​typu Kandahár, aretačná skrutka pre nastavenie veľkosti prilby podľa obvodu hlavy 54 - 62 cm, hmotnosť: 1,5 kg, záruka: 10 rokov na škrupinu, 2 roky na vnútornú časť, farba škrupiny: svetlo zelená, červená, biela. Prilba je škrupinou podobná prilbe typu GALLET F1SF.

- ochranná prilba certifikovaná podľa EN 443, prilbu je možné použiť pri záchranárskych akciách a tiež pri prírodných katastrofách, požiaroch na voľnom priestranstve  napríklad lesné požiare, škrupina prilby je vyrobená z nehorľavého špeciálne upraveného polyamidu  vystuženého sklenenými vláknami. Vnútorné vybavenie je 6 bodový systém retenčných pásov visel na špeciálne zámky.Kožené potítko polstrované mäkkou penou chráni čelo proti tlaku a zlepšuje komfort používania. Prilba štruktúra zaisťuje plynulú reguláciu pracovnej pozície a obvod hlavy každých 5 mm v rozmedzí od 52 do 66 cm. 3-bodový podbradný remienok s hladkými klipy zaisťuje pozíciu na hlave. Hmotnosť prilby bez ďalšieho vybavenia je 675 ± 15 g. Prilba štruktúra umožňuje upevnenie nasledujúce príslušenstvo:  Ochranné okuliare, Chrániče sluchu, Držiak pre : dýchaciu masku a bočné svietidlo, chránič krku.

-  prilba vysoko výkonná prilba pre štrukturálnu požiarnu ochranu, určenú pre hasičov s veľkou veľkostou hlavy, od 58 do 64cm. Je vybavená západkovou konštrukciou pre rýchle prispôsobenie a trojbodovým podbradným remienkom. Prilba je vybavená čírym alebo zlatým tvárovým štítom certifikovaným podľa normy EN 14458. Okrem toho zrak chránia vnútorné ochranné okuliare. Nástavec na masku KitFix je možné nastaviť na prilbu F1E do troch polôh pre prispôsobenie masky a optimálne pohodlie. Okrem toho je prilba navrhnutá s trojbodovým podbradným remienkom s automatickou prackou pre optimálnu stabilitu.


 • svietidlá na prilby: certifikované • Hasičské zásahové rukavice:

- rukavice: štvorvrstvové celokožené rukavice s membránou, základnou a nosnou vrstvou je špeciálne upravená, teplu, vode a oderu odolná koža, v dlani lícová hovädzia useň a na chrbte hovädzia štiepenka zaisťujú maximálnu citlivosť a komfort pri práci, v dlani a na chrbte rukavice sú naviac použité kožené výstuhy, rukavica je vybavená vysoko priedušnou a vodeodolnou membránou Porelle ®, ktorá zároveň tvorí bariéru proti baktériám, krvi a chemickým látkam, ďalšiu vrstvu tvorí kombinácia technického Kevlaru ® a Nomexu ®, ktorá zvyšuje odolnosť voči teplu, oderu a rezu, bezprostrednú ochranu ruky tvorí posledná vrstva-podšívka, vyrobená zo 100% Kevlaru ®, skladba týchto materiálov umožňuje použitie rukavíc v náročných podmienkach pri zachovaní vynikajúcej citlivosti, úpletová manžeta rukavice je vyrobená z Kevlaru ®, rukavice sú testované a certifikované podľa normy ČSN EN 659:2004 + A1: 2008 - Ochranné rukavice pre hasičov, veľkostný sortiment: 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12.- rukavice: štvorvrstvové celokožené rukavice s membránou, základnou a nosnou vrstvou je špeciálne upravená, teplu, vode a oderu odolná lícová useň, zaisťujúca maximálnu citlivosť a komfort pri práci, v dlani rukavice je použitá kožená výstuha, rukavica je vybavená vysoko priedušnou membránou Porelle ®, ktorá je vodeodolná a zároveň tvorí bariéru proti baktériám, krvi a chemickým látkam, ďalšiu vrstvu tvorí kombinácia technického Kevlaru ® a Nomexu ®, ktorá zvyšuje odolnosť voči teplu, oderu a rezu, bezprostrednú ochranu ruky tvorí posledná vrstva-podšívka, vyrobená zo 100% Kevlaru ®, skladba týchto materiálov umožňuje použitie rukavíc v náročných podmienkach pri zachovaní vynikajúcej citlivosti, Dakota sa vyrába v prevedení s dlhou manžetou umožňujúcou nasadenie na kabát a pevné utiahnutie, rukavice sú testované a certifikované podľa normy ČSN EN 659:2004 + A1: 2008 - Ochranné rukavice pre hasičov, veľkostný sortiment: 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12.- nomexové rukavice: zásahové rukavice s konštrukciou manžety COMPACT, štvorvrstvová textilná rukavica s membranou, 1.vrstva: nosná vrstva pre chrbát rukavice material Nomex® extra odolný, dlaň je vyrobená z Kevlaru® zo silikonovým povrstvením, čo zabezpečuje odolnosť voči teplu, oderu a rezu a vďaka svojej pružnosti poskytuje vysoký konfort pri práci, 2.vrstva:vodoodolná membrana Porelle®, zároveň aj bariera voči teplu, krvi a chemickým látkam, 3.vrstva: kombinácia technického Kevlaru® a Nomexu®,zvyšuje odolnosť voči teplu, oderu a rezu, 4.vrstva: podšívka vyrobená zo 100% Kevlaru®, rukavice sú certifikované podľa normy EN 659:2004 + A1:2008, veľkosti : 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12. • Hasičská zásahová obuv:

- zásahová obuv: holeňová obuv pre hasičov priehlavkového strihu (STN EN 345-1, kat S3) doplnená o reflexné panely, zvršok: hladká hovädzia koža - vodeodolná, podšívka: lícová, ustieľka DRYSOHLE, alebo CARBON s antimikrobiálnou úpravou a efektom tlmenia nárazu, podošva: nitril-kaučuk, odolná do 300°C, antistatická, oleju a benzinuvzdorná, pripevnené technológiou lepenia.- zásahová obuv: s membránou, zásahová obuv pre hasičov - typ F2A, zvršok: lícová hovädzia useň s hydrofóbnou úpravou, v oblasti prstov oceľová výstuha, rychloupínací zips, podrážka: kaučuková podrážka WORKER, oceľová planžeta proti prerazeniu, antistatická, protišmyková, odolná voči olejom, kyselinám a PHM, tepelná odolnost 300°C, vyberateľná stielka: VILDONA DRYSOLE 140CLF, antistatická, odolná voči oderu za sucha i za mokra, podšívka: 3-vrstvový laminát SAMOA-  RUSAVA  basic   7112, -vodeodolná a priedušná  membrána YUMA - RUSAVA   7111, obuv je certifikovaná podľa normy EN 15090:2006 a je antistatická.- zásahová obuv: bezpečnostné gumené čižmy odolné proti rizikám spojeným s hasením požiarov, určené pre hasičské zbory, certifikácia podľa EN 15090: 2006, vrchové kaučukové zmesi s obs. samohasnúcich prísad, obuv odolná proti rizikám spojeným s hasením požiaru, odolnosť proti vode, absorpcia energie v oblasti päty, podšívka z bavlnenej tkaniny s obsahom polyesteru zaisťuje zvýšenú odolnosť proti oteru, zvýšená odolnosť podošvy proti oderu a šmyku, uši uľahčujúce nazúvanie obuvi a umožňujúce jej zavesenie, odolnosť proti prepichnutiu (oceľová stielka), elektricky izolovaná obuv pri práci s inštaláciou nízkeho napätia do 1000 V AC, obuv odolná pri kontakt s horúcim povrchom 250 °C.


 


 • Odevy DHZ: ponúkame Vám slávnostnú rovnošatu pánsku/dámsku, pánsku košeľu dlhý/krátky rukáv, nohavice k slávnostnej rovnošate pánske/dámske, sako spoločenské pánske/dámske, vychádzkovú brigadírku, dámsky klobúčik, výložky, kravata, kravata so znakom, spona na kravatu, nášivka DPO, odznak na čiapku, rozeta zlatá/strieborná, lipová ratolesť a ostatné....

- Slávnostná rovnošata pánska DPO SR obsahuje: sako, nohavice, nášivka Slovensko, nášivka DPO SR

- ostatné:

 • Suverníry a ostatné: ponúkame Vám nášivka HaZZ malá/veľká, samolepka DPO, samolepka HaZZ na auto, soška sv.Floriána, znak sv.Floriána, ďakovné listy a diplomy (formát A4 s venovaním), tabuľka požiarna zbrojnica, vlajka DPO SR, zástava DPO SR, ocenenia v kazete, prevádzkový denník požiarneho vozidla a ostatné....